DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO „The Very Hungry Caterpillar”

27/04/2023 08:57

23 kwietnia obchodzony jest Dzień Języka Angielskiego. W tym roku postanowiliśmy przygotować przedstawienie w j. angielskim „The Very Hungry Caterpillar”. To historia bardzo głodnej gąsienicy, która zmieniła się w pięknego motyla. Całość przedsięwzięcia to połączenie treści przyrodniczych z nauką języka angielskiego. Dzieci miały możliwość utrwalić nazwy dni tygodnia i produktów spożywczych, poznać cykl rozwojowy motyla oraz kształtować umiejętność posługiwania się językiem obcy. Całość zwieńczono przepięknym tańcem ilustrującym świat owadów oraz przeobrażenie gąsieniczki w motyla. Warto zaznaczyć, że była to inicjatywa mająca na celu integrację na trzech płaszczyznach: różnych grup wiekowych, narodowości oraz osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych z dziećmi zdrowymi. Zaangażowanie dzieci było ogromne i postanowiliśmy zaprosić do obejrzenia przedstawienia dzieci z innych przedszkoli, podczas gali wręczenia nagród za Konkurs Ekologiczny „Mali Sopocianie- Przyjaciele Przyrody”.