Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

e-Twinning „A small child says a beatiful word” INTERNATIONAL DAY FOR TOLERANCE 16th November

20/11/2022 22:19

W ramach realizacji projektu „A small child says a beautiful word” każdy kraj partnerski miał za zadanie wykonanie „domu tolerancji” wraz ze zwróceniem uwagi na prawa jego mieszkańców. Nasze dzieci wykonały budynek przedstawiający przedszkole, które jest otwarte na dzieci innych narodowości. Podczas zajęć rozmawialiśmy na temat praw dziecka, które powinny być respektowane na całym świecie. Część dzieci przygotowała okienka przedszkola, w których zilustrowała jak spędza w nim czas. W drzwiach wejściowych umiejscowione zostały dzieci z Polski w strojach narodowych, dzieci pozostałych narodowości przyklejono dookoła domku. Prace wszystkich krajów partnerskich zebrane w całość utworzą „miasteczko tolerancji”. Czytaj więcej…

 

English Special Days- HEDGEHOG DAY 10th November

13/11/2022 22:21

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Jeża. Na zajęciach języka angielskiego dzieci ćwiczyły wymawianie nazwy zwierzątka (hedgehog), obejrzały prezentację o jeżach i bawiły się w określanie pożywienia, które jeże spożywają. Dzieci wysłuchały również opowiadania „Apple Trouble”, w którym zwierzątka pomagają jeżykowi uporać się przyczepiającymi się do jego kolców smakołykami. Czytaj więcej…

 

English Special Days- PUPPY DAY 25th October

30/10/2022 13:29

25 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kundelka. Nie zabrakło nawiązania do tematu piesków również na języku angielskim. Wykorzystując historyjkę „Where is Spot?” poznaliśmy przyimki miejsca oraz śpiewaliśmy piosenkę „In, on, under, by”. Po utrwaleniu nazw kolorów oraz liczb przeczytaliśmy książeczkę „Dog’s Colourful Day”. Czytaj więcej…

 

e-Twinning „A small child says a beautiful word” INTERNATIONAL ELDERS DAY 1st October

30/10/2022 12:32

W ramach realizacji projektu e-Twinning „A small child says a beautiful word” w miesiącu październiku zwróciliśmy uwagę dzieci na pamięć o osobach starszych. Dzień Babci i Dziadka w Polsce obchodzimy w styczniu, ale nic nie stało na przeszkodzie, abyśmy przygotowali ramki na zdjęcia z babcią i dziadkiem, gdyż pierwszy października to Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Czytaj więcej…

 

e-Twinning „A small child says a beautiful word”- WYNIKI GŁOSOWANIA NA LOGO PROJEKTU

30/10/2022 11:02

Głosowanie na logo projektu dobiegło końca. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w nim udział; również dzieciom z grup starszych IV i V, którzy głosowali na zajęciach języka angielskiego. Poniżej link do filmiku, pod którym można obejrzeć prezentacje wszystkich logo.

https://youtu.be/X82R0RUcT94 Czytaj więcej…

 

„A small child says a beautiful word”- eTwinning project GŁOSUJEMY NA LOGO PROJEKTU

18/10/2022 20:57

Drugim projektem eTwinning realizowanym w tym roku szkolnym w naszym przedszkolu jest „A small child says a beautiful word” („Małe dziecko mówi piękne słowo”). Współpraca z placówkami europejskimi ma na celu uwrażliwianie społeczne dzieci, dbałość o piękno języka oraz pielęgnowanie takich wartości jak prawda i dobro.

Pierwszym etapem jest zapoznanie dzieci z tematem oraz wybór stworzonych przez placówki współpracujące logo projektu w drodze głosowania, do czego Państwa i dzieci zachęcamy. Głosujemy do 24 października.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf2mxTdjgmDPxYouD4suhJ-vRB6xhtVAddCKyjWlypITRpPHA/viewform

 

English Special Days 2022

26/09/2022 10:34

W tym roku szkolnym również bierzemy udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „English Special Days”. Ma on na celu wzbudzanie zainteresowania nauką j. angielskiego, poszerzenie słownictwa i pogłębienie wiedzy o otaczającym świecie.

 

e-Twinning- Seminarium kontaktowe z Francją

26/09/2022 09:46

Nasze przedszkole brało udział w seminarium kontaktowym z ambasadorami oraz nauczycielami z Francji w celu stworzenia projektu e-Twinning „Count on Nature”. Projekt będzie realizowany w najstarszej grupie i zakłada trzymiesięczną pracę mającą na celu wykorzystanie naturalnych materiałów do nauki liczenia w języku francuskim. Czytaj więcej…

 

Język angielski- wszystkie grupy

11/09/2022 15:54

Drodzy Rodzice,

Wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkola są objęte edukacją językową. Najmłodsi dopiero rozpoczynają przygodę z językiem angielskim, starsze dzieci natomiast rozwijają zdobyte umiejętności i przygotowują się do podjęcia nauki w szkole.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i organizowane są w sposób pobudzający dzieci do nauki z jednocześnie pozytywnym i dającym dużo radości nastawieniem na to co nowe.

Dzieci będą poznawały język za pomocą historyjek, piosenek oraz różnorodnych, ciekawych zabaw i ćwiczeń. Pracować będziemy w oparciu o program nauczania języka angielskiego dla przedszkoli, ale bez kart pracy po to, aby jak najwięcej czasu poświęcić na aktywną pracę. Jeśli Państwo sobie życzą można zakupić podręcznik do utrwalania wiadomości w domu. Do książek dołączone są płyty z piosenkami, które śpiewamy na zajęciach. Po ukończeniu każdego rozdziału podręcznika otrzymają Państwo list podsumowujący dotychczasowe zajęcia. Książki to pozycje wydawnictwa Macmillan:

  GRUPA 1- „Hello Cheeky”

Podczas kursu dzieciom towarzyszy małpka Cheeky, która poznaje trzyletniego Toma i jego rówieśniczka Ellie. Historyjki dotyczą tematów związanych z życiem codziennym. Ćwiczenia oparte na piosenkach aktywizują dzieci poprzez śpiew i wykonywanie odpowiednich gestów. Kurs dla dzieci trzyletnich skupia się na rozwijaniu umiejętności biernego rozumienia języka. Zanim dzieci zaczną mówić pierwsze słowa może minąć trochę czasu.

  GRUPA 2- „Cheeky Monkey 1”

W części kursu dla dzieci czteroletnich małpka Cheeky mieszka z już rok starszym rodzeństwem Tomem i Ellie. Wraz ze swoim przyjacielem, lwem o imieniu Rory, przeżywa w swoim miasteczku różne przygody i spotyka wiele ciekawych postaci. Kontakt z żywym językiem zapewnią dzieciom historyjki, piosenki i zabawy, a także stymulujące gry i ćwiczenia. Dzieci będą stopniowo otwierały się na nowe słownictwo i wyrażenia oraz z większą pewnością reagowały językowo.

  GRUPA 3- „Cheeky Monkey 2”

Ta część to dalsze przygody pięcioletnich bohaterów: małpki Cheeky, lwa Rory, Toma i Ellie.  Ich losy przedstawione za pomocą historyjek skłaniają dzieci do właściwego reagowania, ale też samodzielnego formułowania słów i zwrotów w języku angielskim. Dzieci utrwalą wiedzę dzięki ciekawym zabawom.

   GRUPA 4 „Bugs Team Starter”

Ta pozycja jest przygotowaniem dzieci do podjęcia nauki w szkole. Dzieci poznają bohaterów: biedronkę Lucy, pszczółkę Bellę i gąsienicę Colina. Postaci te zachęcają dzieci do rozmaitych gier i ćwiczeń, a w trakcie przygód przedstawionych w historyjkach zgodnie współdziałają i znajdują twórcze rozwiązania problemów.

  GRUPA 5  „Bugs Team Starter” ,    „Bugs Team 1” (wybrane treści)

W związku z tym, że większość dzieci realizowała już zakres materiału z zerówki w poprzednim roku będziemy go utrwalać i rozszerzać o nowe treści (proszę zatem nie kupować książek). „Bugs Team Starter” to pozycja przygotowująca dzieci do podjęcia nauki w szkole. Dzieci poznają bohaterów: biedronkę Lucy, pszczółkę Bellę i gąsienicę Colina. Postaci te zachęcają dzieci do rozmaitych gier i ćwiczeń. Dalsze przygody bohaterów przedstawione w „Bugs Team 1” rozwijają umiejętności językowe dzieci.

Serdecznie zachęcamy Państwa do zaangażowania się w proces nauki dzieci i życzymy wiele przyjemności. Czytaj więcej…

 

Witamy

06/09/2022 12:38

Witamy w nowym roku przedszkolnym 2022/2023