W świecie dinozaurów

17/03/2024 16:11

,,Wszystko o dinozaurach”
Podczas zajęć dzieci zdobywały wiedzę poznawczą w zakresie przyrody. Spontanicznie przeniosły się w czasie, kiedy na ziemi żyły dinozaury mięsożerne i roślinożerne.
Z ciekawością rozróżniały ich nazwy oraz odnajdywały ich wspólne cechy. Na zajęciach ruchowych dzieci chętnie brały udział w zabawie ,,Jaja dinozaurów”. Poznały  terminy, takie jak: paleontolog i archeolog. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za różnorodne pomoce jakie przyniosły dzieci na zajęcia.
,,W świecie dinozaurów”
Na zajęciach plastycznych dzieci z zaangażowaniem rysowały postaci różnorodnych dinozaurów metodą malowania pastelami oraz rozcierały chusteczką i mieszały przez siebie wybrane kolory.
,,Śladami dinozaurów” W kolejnych dniach dzieci wykonały pracę przestrzenną plastyczną z wykorzystaniem masy solnej. Wyrabiały ją, a następnie odwzorowywały ich ślady z figurek gadów wybranymi przez siebie. W kolejnym dniu po wyschnięciu masy solnej malowały farbami swoje prace oraz jaja dinozaurów. Prace dzieci można obejrzeć na naszej wystawie na terenie przedszkola.