JĘZYK ANGIELSKI Rozdzaił 5 „The picnic”

08/06/2023 18:13

Państwa dzieci z sukcesem ukończyły piąty rozdział podręcznika „Bugs Team 1”. Tematem przewodnim rozdziału jest jedzenie (ham, cheese, tomato, chicken, carrot, yoghurt, banana). Dzieci wysłuchały historyjki „The picnic”, w której zwierzątka wybrały się na piknik i spotkały bardzo głodnego misia. Chciały go poczęstować swoim jedzeniem, jednak ten ciągle odmawiał mówiąc, że wolałby coś słodkiego do jedzenia.

Podczas gier i zabaw Państwa dzieci nazywały poszczególne produkty spożywcze oraz wyrażały swoje upodobania mówiąc „I like/ I don’t like”. Dodatkowo bawiły się w przydzielanie produktów do poszczególnych grup (fruit, vegetables, meat, milk products). Śpiewały również piosenki: „I like chicken”, „The picnic song”.

Życzymy dzieciom przyjemności z nauki języka angielskiego.