Dzień Dinozaura

05/03/2023 20:13

Dzień Dinozaura 26.02.2023

W tym dniu dzieci podczas zajęć zdobywały i utrwalały wiedzę w zakresie prehistorycznych gadów. Doskonaliły umiejętności słuchania ze zrozumieniem w oparciu o wiersz M.Przewoźniaka ,,Świat dinozaurów” oraz encyklopedię i albumy. Dzieci były zachęcane do samodzielnego wypowiadania się pełnymi zdaniami. Zapamiętywały nazwy prehistorycznych gadów: roślinożernych i mięsożernych takich jak: diplodok, triceratops, stegozaur, raptor, brontozaur, ichtiozaur, pterodaktyl i inne oraz podawały przyczynę wyginięcia dinozaurów. Poznały zawód archeologa i paleontologa we współczesnym świecie.
,,Mój dinozaur” dzieci z dużym zaangażowaniem wykonały pracę plastyczną metodą rozcierania suchymi pastelami, ozdabiały je według własnego pomysłu.