JĘZYK ANGIELSKI- rozdział 2 „The magic elf”

01/01/2023 21:22

Państwa dzieci z sukcesem ukończyły drugi rozdział podręcznika „Bugs Team 1”, w którym nauczyły się rozpoznawać i nazywać zabawki. W celu ich utrwalenia zadawały pytanie  „What’s this?” i udzielały na nie odpowiedzi „It’s a..”. Uczyły się również prosić o zabawki używając struktury „Can I have…”.

Podczas zajęć dzieci zapoznały się z historyjką „The magic elf”, w której chłopiec o imieniu Danny znudzony starą zabawką prosi o nową. Elf wyczarowując nowego robota myli się w zaklęciach i daje chłopcu inne zabawki. Ten zmęczony pomyłkami elfa uradowany pozostaje przy swoim starym robocie.

Dodatkowo dzieci poznały słowa big, small, old i new, które będą utrwalane na dalszych etapach nauki.

Podsumowując pierwszy i drugi rozdział podręcznika dzieci grały w grę planszową utrwalającą poznane słownictwo i struktury gramatyczne.

Życzymy dzieciom przyjemności z udziału w zajęciach języka angielskiego.