Warsztaty świąteczne w Muzeum Sopotu 16.12.2022

28/12/2022 19:36

W mroźny poranek wybraliśmy się na wycieczkę do muzeum Sopotu, które organizuje wystawy, projekty społeczne i edukacyjne poświęcone kulturze i historii miasta.

Atrakcją dla dzieci było zwiedzanie zakamarków willi Ernsta Augusta Claaszena. Był on pierwszym właścicielem willi 1904 r. Wnętrze willi wypełnione było zabytkowymi meblami, pięknymi fajansami i obrazami. Dzieci poznały nowe terminy jak niciak czy buduar, miejsce w którym pani domu za czasów Claaszenów odpoczywała. Stało tam wyjątkowe lustro sferyczne, kanapa, sekretarzyk, barokowy zegar szafkowy i bogato zdobiona szafa. Claaszenowie dużo czasu spędzali w salonie prowadząc rodzinne i towarzyskie spotkania. Ich córka Ruth zazwyczaj bawiła się ze swoimi ukochanym pieskiem w chowanego. Dzieci z dużymi emocjami pomogły dziewczynce odnaleźć ślady pieska Bulle- buldoga francuskiego we wszystkich pomieszczeniach willi eklektycznej.

Świąteczny nastrój towarzyszył wszystkim dzieciom podczas warsztatów w tym muzeum. Dzieci chętnie i starannie wykonały swoją świąteczną torbę. Ozdabiały ją według własnego pomysłu. Warsztaty z dużym zaangażowaniem poprowadziła pani Iwona Zając.