Język angielski-„Hello, Cheeky Monkey!”

24/09/2021 21:25

Państwa dzieci z sukcesem ukończyły pierwszy rozdział podręcznika „Hello Cheeky”. Zapoznały się z głównym bohaterem kursu, czyli małpką Cheeky, oraz jego przyjaciółmi: Tomem i Ellie. Postacie te będą towarzyszyć dzieciom w ich przygodzie z językiem angielskim.
W ramach tego rozdziału dzieci poznały strukturę zajęć, w tym piosenki „Hello” oraz „Bye-bye”, które sygnalizują początek i koniec każdej lekcji, a także inne stosowane rutynowo rymowanki.
Tematem przewodnim rozdziału są części ciała. Dzieci wysłuchały historyjki „Hello, Cheeky Monkey!”, w której małpka Cheeky chowa się wśród gałęzi, by zrobić niespodziankę bawiącym się pod drzewem Tomowi i Ellie.
Podczas zajęć śpiewaliśmy również piosenki „Eyes, ears, mouth” oraz „Round and round”. Każdej z nich towarzyszą odpowiednie gesty.
Mamy nadzieję, że dzieci z przyjemnością poznają tajniki języka angielskiego.