Zabawa i nauka na wesoło

21/02/2021 18:33

W ostatnim czasie dzieci zapoznały się z kolejnymi literami –  „ N, n  i C, c”

oraz cyframi „ 0 „ i „ 10”. Nie tylko wykonywanie ćwiczeń w książkach, lub wypełnianie kart pracy jest formą nauki. Najlepszym sposobem jest zabawa połączona z nauką.

W zdrowym ciele zdrowy duch- zabawy  i ćwiczenia ruchowe

Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w różnych formach zabaw ruchowych. Nasza sala wówczas zamienia się w salę gimnastyczną

Tłusty czwartek

Pączki w „ Tłusty czwartek”  smakują najlepiej. Zrobiliśmy konkurs na zjedzenie pączka bez oblizywania ust w czasie jedzenia – to bardzo trudne, gdyż lukier znajdujący się na pączkach przykleja się do ust. Niektórym dzieciom udało się. Brawo.

Walentynki

Wielkie święto wszystkich zakochanych to okazja aby wykonać niespodziankę dla kogoś bliskiego. Dzieci wykonały niespodzianki dla swoich bliskich, aby podarować je w Walentynki  14 lutego.

Uśmiechnij się, to nic nie kosztuje

Dzieci wiedzą, że uśmiech nic nie kosztuje a daje wiele radości wszystkim wokół. Z tej okazji wykonaliśmy podobizny klaunów , które rozśmieszają wszystkich.

Nowy kącik czytelniczy

Udało nam się urządzić nowy kącik czytelniczy, tak aby dzieci mogły samodzielnie korzystać i swobodnie wybierać książki, którymi są zainteresowane. Kącik będzie jeszcze rozbudowany i urozmaicony. Z tego już można korzystać i rozbudzać swoje zainteresowania czytelnicze.

Uroki zimy i bałwanki na oknie

W tym roku mogliśmy nacieszyć się śniegiem i może jeszcze przez jakiś czas będziemy korzystać z jego uroku. Na dworze jest bardzo fajnie kiedy dzieci mogą biegać po białym puchu.

W naszej sali pojawiły się bałwanki z białych paseczków papieru i różnych innych dodatków.

Sztuka łączenia kolorów