Tydzień z Babcią i Dziadkiem

24/01/2021 21:04

W minionym tygodniu obchodziliśmy dwa bardzo ważne święta.

To Dzień Babci i Dzień Dziadka.

Z tej okazji wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego, co tylko najlepsze, dużo zdrowia i radości oraz pociechy z wnucząt.

Dzieci przygotowały upominki dla Babci i Dziadków.  Wykonały piękne laurki oraz zimowe obrazki.

Dzieci zapoznały się z kolejną literą oraz cyfrą. To litera „Z, z” oraz cyfra „8”.

Wykonywaliśmy zadania związane z poznaną literą i cyfrą.

Doskonalimy umiejętność czytania prostych wyrazów i zdań oraz nadal pracujemy nad analizą i syntezą wzrokowo-słuchową wyrazów. Wykonujemy zadania matematyczne z wykorzystaniem cyfr oraz dokonujemy obliczeń w zakresie 10 i więcej.

Nareszcie mogliśmy nacieszyć się urokami zimy i zabawami na śniegu. Radość nie potrwała długo.  Śnieg szybko topnieje, gdyż temperatura powietrza po kilku dniach mrozu znacznie się podwyższyła. Może za kilka dni zima do nas wróci…?