18/01/2021 10:24

P O R A D N I A  P S Y C H O L O G I C Z N O – P E D A G O G I CZ NA

81-742 Sopot, ul. Władysława IV 23/25, tel/fax: 58 551 51 33, e-mail: ppp@poradniasopot.pl

Drodzy Rodzice dzieci 3- letnich !!!

Zapraszamy serdecznie na cykl spotkań online:

„Warsztat z logopedą – Profilaktyka Logopedyczna – wiedzieć więcej

– wskazówki dla troskliwych rodziców”.

Proponujemy Państwu spotkania instruktażowe w formie webinariów. Poruszane treści dotyczyć będą szeroko rozumianej profilaktyki logopedycznej. Zaproszenie kierujemy do rodziców dzieci 3letnich –najmłodszej grupy przedszkolnej. Spotkania będą odbywały się w cyklu 4 potkań informacyjno – szkoleniowych, kolejne poniedziałki lutego – godz.17.00.

Obowiązują zapisy. O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia przyjmujemy do 27.01.2021r.

Zgłoszenia przyjmujemy przez sekretariat PPP (tel. 58 551 51 33) lub po wypełnieniu formularza pod podanym linkiem:

Plan spotkań:

* Data: 01.02.2020r

„Bez gryzienia nie ma mówienia” – omówienie prawidłowego przebiegu funkcji prymarnych narządów mowy (oddychanie, połykanie, gryzienie, żucie). Wskazanie nieprawidłowości wymagających specjalistycznego wsparcia, przedstawienie możliwych działań wspierających prawidłowy rozwój powyższych umiejętności.

Prowadzący: Kinga Żuchowska – Heyka

* Data: 08.02.2020r.

„Słyszę, rozumiem, mówię” – przedstawienie norm rozwojowych w zakresie percepcji słuchowej, warunkujących prawidłowy rozwój mowy dziecka, wskazanie nieprawidłowości wymagających specjalistycznego wsparcia, omówienie możliwych działań wspierających prawidłowy rozwój powyższych umiejętności.

Prowadzący: Magdalena Kisielewska

* Data: 15.02.2020r.

„Prawidłowy rozwój mowy, czyli kiedy dziecko powinno mówić „r” przedstawienie norm w zakresie rozwoju mowy dziecka. Poszczególne etapy rozwoju mowy, kamienie milowe dla tej umiejętności.

Prowadzący: Agata Sapeta

* Data: 22.02.2020r.

“Opóźniony rozwój mowy fakty i mity – jak rozwijać mowę” – rozwój mowy i jego opóźnienia. Przedstawienie norm w zakresie nabywania systemu językowego. Wspieranie rozwoju mowy od narodzin.

Prowadzący: Marlena Wrzeszcz

Serdecznie zapraszamy!