Mikołajkowo i Świątecznie

22/12/2020 22:17

Mikołajkowo i Świątecznie

Czas oczekiwania na wizytę Mikołaja w przedszkolu upływał bardzo powoli. Wszystkie dzieci czekały z niecierpliwością i zastanawiały się, czy  w tym roku odwiedzi nas osobiście?

Mikołaj przysłał wiadomość, którą odtworzyliśmy na naszej tablicy interaktywnej.

Obiecał, że odwiedzi dzieci w przedszkolu i dotrzymał słowa. Pojawił się w ogrodzie przedszkolnym.

W naszej sali nieoczekiwanie pojawiły się słodkie niespodzianki- tyle radości . Dziękujemy Mikołaju.

Dla Mikołaja dzieci ubrały się tego dnia na czerwono i przygotowały na tablicy korkowej własnoręcznie wykonane „ Mikołajkowe symbole”

Po Mikołajkach przyszedł czas na przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

Rozpoczęliśmy od przygotowania tablicy tematycznej w sali oraz zmiany dekoracji na typowo Bożonarodzeniową

Dzieci poznały też nowe litery „W,w” i „ S,s” oraz cyfrę 7

W naszej sali zmieniliśmy dekoracje, jest świątecznie i nastrojowo.

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia dzieci wykonały piękne choinki.

Rozpoczęły się również przygotowania do  „Świątecznego Przedstawienia- Nim zabłyśnie pierwsza gwiazdka” dzieci uczyły się wierszy, kolęd, pastorałek oraz tańcow.

„Przedstawienie Świąteczne – Nim zabłyśnie pierwsza Gwiazdka”

Święta to czas rodzinnych spotkań, życzeń i wzruszeń, wspólnego przeżywania Bożego Narodzenia. W tym roku tradycyjnie przygotowaliśmy przedstawienie opowiadające o zwyczajach i tradycjach Bożonarodzeniowych oraz o wzajemnym szacunku, zrozumieniu, pomocy tym, którzy tego potrzebują. Przedstawienie zostało nagrane i w formie filmu zostanie udostępnione Rodzicom z najlepszymi życzeniami. Wszystkie dzieci wystąpiły wspaniale i jesteśmy z nich ogromnie dumne- brawo dzieci – jesteście wspaniałe.

Po przedstawieniu wszyscy usiedliśmy do pięknie nakrytego stołu, aby wspólnie świętować.

Po wspaniałej uczcie przyszedł czas na prezenty. Tym razem Mikołaj również nas nie zawiódł i dzieci otrzymały wspaniale prezenty.

Świąteczne Życzenia

Szanowni Rodzice, Kochane Dzieci

Życzymy  Wam zdrowych, radosnych i wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia.

Pełnych miłości, spokoju, rodzinnego  ciepła i wspaniałych prezentów.

W Nowym Roku 2021 spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności.

Panie z grupy V