18/11/2020 10:35

Centrum Współpracy Młodzieży organizuje projekt „Closer to nature”, którego celem jest zwiększanie wiedzy na temat ekologicznego stylu życia.

HARMONOGRAM WARSZTATÓW:

• sobota

SZCZĘŚLIWA BUTELKA [dla rodziców i dzieci w wieku 7-10 lat]

Nauczymy się jak oraz dlaczego warto segregować śmieci, ale porozmawiamy też o opakowaniach wielorazowego użytku. Dodatkowo przeprowadzimy eksperyment – w domowych warunkach zrobimy „plastik” z mleka!

KUCHENNE POGADUCHY PRZY GOTOWANIU [dla rodziców i dzieci w wieku 7-10 lat]

Czy zastanawialiście się kiedyś, czy nie można by wykorzystać tych obierek od warzyw, skórek od bananów i pomarańczy lub resztek owsianki ze śniadania, które codziennie lądują w naszych koszach na śmieci? My wiemy już w jakie pyszności można je zamienić. Zapraszamy na kuchenne pogaduchy przy gotowaniu, gdzie poza miło spędzonym czasem nauczymy się kilku prostych przepisów na cuda z kuchennych resztek. Porozmawiamy też o diecie roślinnej – jej zaletach i o tym co zrobić, by była prosta i smakowita, a także by nie zrujnowała nas finansowo.

• niedziela

RODZINNY UPCYCLING [dla rodziców i dzieci w wieku 5-8 lat]

Warsztaty o upcyclingu to dobry sposób na wspólne spędzenie czasu z dziećmi w kreatywny sposób. Porozmawiamy o tym, jak można wykorzystywać rzeczy po raz drugi oraz wspólnie zrobimy dekoracje świąteczne z opakowania po jajkach.

KOSMETYKI HANDMADE [dla rodziców i dzieci w wieku 7-10 lat]

Przy użyciu domowych produktów na warsztatach będziemy przygotowywać odżywcze mydełko z odzysku oraz musujące kule do kąpieli. Dowiemy się także, które produkty z waszej kuchni (czasem te, które zostają wyrzucane) mogą przydać się do samodzielnego wyrobu kosmetyków w domu oraz o ich właściwościach.

Na warsztaty można zapisać się za pomocą formularza:

Wszelkie informacje pojawiać się na wydarzeniu pod linkiem https://fb.me/e/3g9f5jtAD

Warsztaty są nieodpłatne. Zajęcia będą prowadzone online przez platformę Zoom (link zostanie przesłany w mailu po zapisach).

Wydarzenie jest prowadzone przez Zielone Ogniwo w ramach projektu “Closer to nature”. Projekt odbywa się w ramach programu Europejskiego Korpusu Solidarności.

Zachęcamy również do udostępnienia informacji o warsztatach potencjalnie zainteresowanym odbiorcom i obserwowania wydarzenia na portalu społecznościowym na Facebooku, gdzie znajdować się będą dalsze informacje na temat warsztatów.