Bezpieczny przedszkolak- poznajemy podstawowe zasady ruchu drogowego.

18/10/2020 12:10

Szanowni Państwo,

W minionym tygodniu rozmawialiśmy bardzo dużo na temat bezpieczeństwa na drodze oraz miejscach powiązanych z drogą do przedszkola- środki komunikacji miejskiej, jazda samochodem, poruszanie się po chodniku ze szczególnym podkreśleniem widoczności na drodze osób pieszych.

Dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami dotyczącymi prawidłowego przechodzenia przez jezdnię w oznaczonych miejscach, zasadą działania sygnalizatora świetlnego, znaczenia różnych akcentów odblaskowych na ubraniach wierzchnich. Zapoznały się również z nową  piosenką pt  „ Piosenka sygnalizatora”.

Okazją do utrwalenia litery „ U, u”, była rozmowa na temat bezpiecznego poruszania się po chodniku przylegającym do ulicy.

Dzieci wykonały wspaniałe prace plastyczne związane z tematyką o ruchu drogowym. Jak widać na zdjęciach, twórczy nieład na stolikach sprzyja pracy twórczej.

A oto efekt pracy

W związku z jesiennymi zmianami, które zachodzą za oknem również w naszej sali zaszły jesienne zmiany. Pojawiły się jesienne akcenty.

A oto ekspozycja naszych jesiennych prac na tablicy w holu przedszkola.