Język angielski, rozdział 6 „I want to be an artist”

22/06/2022 16:39

Drodzy Rodzice,

Państwa dzieci z sukcesem ukończyły szósty rozdział podręcznika „Bugs Team Starter”. Tematem przewodnim rozdziału są nazwy zawodów (teacher, doctor, police officer, firefighter, cook, singer). Dzieci wysłuchały historyjki „I want to be an artist!”, w której zwierzątka dostrzegają dużą skrzynię. Po jej otwarciu okazuje się, że jest wypełniona kostiumami. Owady przebierają się w nie i opowiadają o tym, kogo ich strój przedstawia.

Podczas gier i zabaw Państwa dzieci mówiły o tym kim chcą zostać w przyszłości oraz śpiewały piosenkę „What do you want to be?”.

W ramach zintegrowanego nauczania przedmiotowo- językowego dzieci rozpoznawały i wskazywały numery alarmowe.

Życzymy dzieciom przyjemności z nauki języka angielskiego.