Język angielski, rozdział 7 „Delicious food”

22/06/2022 16:35

Drodzy Rodzice,

Państwa dzieci z sukcesem ukończyły siódmy rozdział podręcznika „Bugs Team Starter”. Tematem przewodnim rozdziału są nazwy produktów spożywczych (apple, strawberry, orange, jam, chocolate, ice cream, pear, honey). Dzieci wysłuchały historyjki „Delicious food”, w której zwierzątka oglądają film o trzech czarownicach, które będąc głodne wyczarowują olbrzymie lody.

Podczas gier i zabaw Państwa dzieci mówiły o upodobaniach dotyczących artykułów spożywczych używając zwrotów „I like/ I don’t like”. Śpiewały również piosenkę „I like apples”.

Dziękujemy dzieciom za wspólną zabawę podczas nauki języka angielskiego. Poznajemy jeszcze nazwy przyborów szkolnych, aby Ci, którzy żegnają nasze przedszkole byli gotowi na naukę języka angielskiego w szkole. Życzymy wszystkim udanego wypoczynku w wakacje. Z dziećmi, które z nami jeszcze zostają spotkamy się ponownie we wrześniu.