Język angielski, rozdział 5 „I’m hungry”

14/05/2022 21:28

Drodzy Rodzice,

Państwa dzieci z sukcesem ukończyły piąty rozdział podręcznika „Cheeky Monkey 1”. Tematem przewodnim rozdziału jest jedzenie (sandwich, cake, biscuit, ice cream). Dzieci wysłuchały historyjki „I’m hungry”, w której Cheeky zabiera Rory’ego, Toma i Ellie do restauracji z okazji swoich czwartych urodzin. Wszyscy poza Cheekym otrzymują swoje dania. Śpiewający kelner zapomniał o jego zamówieniu. W końcu jednak pojawia się tort bananowy i wszyscy śpiewają Cheeky’emu Happy Birthday.

Podczas gier i zabaw Państwa dzieci nazywały produkty spożywcze oraz ćwiczyły zwrot „I’m hungry”.

Dzieci śpiewały piosenki związane z jedzeniem: „My big tummy” i „The hungry monkey” oraz odgrywały ich treść.

Życzymy dzieciom przyjemności z nauki języka angielskiego.