Ekologiczny konkurs plastyczny „Mali Sopocianie – Przyjaciele Przyrody” – WYNIKI

04/05/2022 19:42

Na przełomie marca/kwietnia 2022 r. w naszym przedszkolu została zorganizowana IV edycja konkursu ekologicznego ,,Mali Sopocianie – przyjaciele przyrody” inspirowany poezją. Do konkursu przystąpiły dzieci
z sopockich przedszkoli w czterech kategoriach wiekowych: 3-latki, 4-latki, 5-latki i 6-latki. Wszystkie dzieci przygotowały pomysłowe prace w oparciu o wiersz Gabrieli Skrzypczak pt. ,,Ratujmy Ziemię” a najciekawsze z nich zostały nagrodzone. Dzieci promowały zachowania przyjazne środowisku naturalnemu, podnosiły świadomość ekologiczną oraz stwarzały okazję do pracy nad kulturą przyrody. Ponadto dzieci odkrywały swoje zdolności na drodze plastycznej. Każde przedszkole typowało do udziału w konkursie maksymalnie 8 prac po 2 z każdego rocznika  z dołączoną informacją: imieniem i nazwiskiem, wiekiem dziecka, nazwą przedszkola oraz uzupełnioną zgodę rodziców. Wyniki konkursu wraz z galerią zdjęć zostaną opublikowane na stronie internetowej przedszkola. Jury wyłoniło zwycięzców konkursu. Oto oni:

 

LAUREACI  KONKURSU ,,MALI  SOPOCIANIE – PRZYJACIELE  PRZYRODY”

Kategoria wiekowa: 3-latki

I miejsce – Marianna Ciuchta – Przedszkole nr 5 w Sopocie

II miejsce – Melisa Szmidtka – Przedszkole nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Sopocie

III miejsce – Laura Grządko – Przedszkole nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Sopocie

 

Kategoria wiekowa: 4-latki

I miejsce – Gabrysia Bugalska – Przedszkole nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Sopocie

II miejsce – Blanka Mielczarska – Przedszkole nr 4 „Nad Potokiem” w Sopocie

III miejsce – Ewa Zblewska – Przedszkole nr 5 w Sopocie

 

Kategoria wiekowa: 5-latki

I miejsce –  Alesya Loban – Przedszkole nr 5 w Sopocie

II miejsce – Michalina Sendłak – Przedszkole nr 5 w Sopocie

III miejsce – Martyna Grządko – Przedszkole nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Sopocie

 

Kategoria wiekowa: 6-latki

I miejsce – Sara Chojnacka – Przedszkole nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Sopocie

II miejsce – Oliwia Piekarska – Przedszkole nr 8 w Sopocie

III miejsce – Anna Krzyżyńska – Przedszkole nr 8 w Sopocie


NAGRODY LAUREATOM
dostarczy pracownik przedszkola organizującego konkurs.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich paniom z sopockich przedszkoli za twórcze zaangażowanie w tegorocznym konkursie i zapraszamy do kolejnej edycji. Składamy wszystkim gratulacje i podziękowania – brawa dla wszystkich przedszkolaków dbających o nasza planetę! Zwycięzcom konkursu życzymy dalszych sukcesów.

Wystawa wszystkich prac dzieci została zamieszczona w głównym holu przedszkola oraz na stronie internetowej przedszkola.