Język angielski, rozdział 3 „Monster party”.

09/01/2022 21:14

Drodzy Rodzice,
Państwa dzieci z sukcesem ukończyły trzeci rozdział podręcznika „Bugs Team Starter”. Tematem przewodnim rozdziału są części ciała (head, mouth, nose, eyes, fingers, toes). Śpiewając piosenkę „I’m a big monster” dzieci utrwalały nowo poznane słownictwo wraz z kolorami oraz liczbami 1-10.
Podczas zajęć dzieci wysłuchały historyjki „Monster party”, w której Colin, Lucy i Bella oglądali film o potworach na balu karnawałowym. Przebierańcy ci prezentowali swoje stroje nazywając części ciała. Podczas zabawy okazało się, że posiadanie takich strojów może być kłopotliwe.
Dzieci utrwaliły nazwy czynności Clap your hands!, Touch your nose!, Stamp your feet! oraz rozszerzony został zakres liczenia do 12, co pozwoliło na naukę wskazywania pełnych godzin w języku angielskim.
Życzymy dzieciom przyjemności z nauki języka angielskiego.