Ważne pytania

18/03/2021 21:29

Drodzy Rodzice!

W minionym tygodniu dalej rozmawialiśmy o dociekliwości i o tym, jak ważne w życiu jest zadawanie pytań i szukanie odpowiedzi. Już rozumiemy, że aby dużo wiedzieć, należy zadawać pytania. Wiemy, jak wiele z tego, co nas otacza, to wynalazki, które ktoś wymyślił; potrafił to zrobić, bo był dociekliwy i chciał zmieniać świat. Rozumiemy, że prąd to jeden z najważniejszych wynalazków, ale aby chronić naszą planetę, musimy produkować go ekologicznie – bez dymu i odpadów. Dowiedzieliśmy się, że w internecie możemy znaleźć bardzo dużo odpowiedzi na pytania, ale musimy to robić bezpiecznie – pod opieką dorosłych, bo czyha tam na nas wiele pułapek. Wiemy, że mamy fajne i ciekawe pomysły na wymyślanie i tworzenie różnych rzeczy.

Zainspirowani Symfonią pastoralną Beethovena tworzyliśmy nasze prace plastyczne techniką „mokre w mokrym pt. „Burza”

Telefon – ważna sprawa. Dlatego każdy z nas wykonał swój własny ;)))

Poznaliśmy nową literę w, W. Umiemy ją nazwać, znaleźć, kreślić w powietrzu i w liniaturze. Możemy przeczytać nowe słowa, a nawet całe zdania lub ułożyć podpis pod obrazkiem

Poniżej pamiątkowa fotografia z marcowego święta pań, kobiet i dziewczynek 😉