Warto być dociekliwym

09/03/2021 20:19

Drodzy Rodzice!

W minionym tygodniu dowiedzieliśmy się, co to jest DOCIEKLIWOŚĆ. Uczyliśmy się zadawania pytań – już rozumiemy, że należy pytać o wszystko, co nas interesuje, i że nie ma pytań nieważnych. Odbyliśmy wiele wypraw w Kosmos, a dzięki nim nauczyliśmy się odróżniać gwiazdy od planet, wiemy, dlaczego czasem jest noc, a czasem dzień, jak ważna jest praca astronauty i jak wiele trzeba umieć, żeby nim zostać. Znamy nazwy planet w Układzie Słonecznym i wiemy, że Słońce to gwiazda. Przypomnieliśmy sobie, kim był Mikołaj Kopernik – jeden z najsławniejszych Polaków.

Często pracowaliśmy w zespole, bo wiele możemy się nauczyć od swoich kolegów i koleżanek; poza tym pracować razem jest weselej ;))) Poniżej nasza kosmiczna praca plastyczna.

Poznaliśmy nową literę p, P. Umiemy ją nazwać, znaleźć, kreślić w powietrzu i na kartonie; dlatego możemy przeczytać nowe słowa, a nawet całe zdania lub ułożyć podpis pod obrazkiem.

Jeszcze lepiej dodajemy i odejmujemy na patyczkach, klamerkach, palcach, a niektórzy z nas w pamięci. To, co policzymy, potrafimy ułożyć z liczb i znaków +, =. Zaczynamy rozumieć, co to znaczy ułożyć zadanie z treścią.

Przyjemność sprawiają nam także zabawy z kodowaniem, robimy już naprawdę duże postępy w tym temacie:)

Codziennie odkrywamy coś ciekawego i rysujemy to w naszym NOTESIE ODKRYWCY;)))