Nauka, zabawa, prace plastyczne

08/03/2021 22:20

Sylaby i litery – magia czytania

Znamy już 22 litery i to pozwala na odczytywanie różnych wyrazów. Bardzo dobrym sposobem na doskonalenie umiejętności czytania jest – czytanie sylabami- tworzenie wyrazów z przypadkowo dobranych sylab. To bardzo fajna zabawa i nauka w jednym.

 

Mała galeria sztuki

Co może powstać gdy połączymy ze sobą dwie techniki do stworzenia pięknego obrazu? Co powstanie, gdy kolory zaczniemy ze sobą łączyć i mieszać ? Powstaną prawdziwe arcydzieła, które zachwycają i zdobią . Te wspaniałe obrazy powstały z wykorzystaniem farb plakatowych i pasteli olejnych oraz suchych.

 

Kolorowa zabawa

Zabawy z chustą animacyjną, ćwiczenia z woreczkami lub małymi obręczami lub piłkami dostarczają zawsze wielu emocji i wprawiają wszystkich w bardzo dobry humor.

 

Zapoznanie z literą K i G

Ostatnio dzieci poznały kolejne dwie litery, tym razem to litera „K,k” i litera „ G,g”.

Z nowymi literami wykonywały szereg ćwiczeń, które pomogły w zapamiętaniu ich oraz zapoznały ze sposobem ich zapisu.

 

Matematyka wokół nas

Przedszkolaki wiedzą, że matematyka jest wszędzie. Wszystko co nas otacza możemy policzyć, dodać , odjąć, porównać, określić cechy i przyporządkować do określonych zbiorów. Znajomość cyfr i znaków matematycznych ułatwia dzieciom zapis różnych wykonywanych czynności matematycznych w prosty  i zrozumiały sposób .

 

Odmienione kąciki w naszej sali

Wspólnie z dziećmi udało nam się zmodyfikować jeszcze kącik czytelniczy i kącik matematyczno- badawczy.

Te  dwa zmienione kąciki stały się źródłem ciekawych zabaw, inspiracji i miejscem, gdzie dzieci mogą się wyciszyć odkrywając tajniki wiedzy.