Podróżnicze ciekawostki

02/03/2021 19:37

Drodzy Rodzice!

To kolejny tydzień, podczas którego rozmawialiśmy o podróżowaniu, o odkrywaniu. Zajęcia miały na celu ukazanie dzieciom, jak ważne i przyjemne jest podróżowanie, ile daje radości, jak wiele nas uczy. Podróżując, odkrywamy nowe lądy, poznajemy inny świat roślin i zwierząt. Ciekawią nas zabytki, ale też inna kultura czy obyczaje. Dowiedzieliśmy się, że na Ziemi są miejsca, w których jest zimno, i takie, gdzie panuje upał – poznaliśmy ludzi, którzy żyją w tych warunkach. Wiemy, czym zajmuje się podróżnik i co jest potrzebne podczas podróży.

Wiemy też, co robi polarnik, jakiego używa sprzętu, co to są stacje badawcze. Dzieci poznały nazwisko polskiego polarnika – Marka Kamińskiego. Zajęcia wzbogacały nasz słownik o różne wyrazy, np. równik, biegun, Inuita, igloo

A tak powstawała nasza kraina lodu:)))

Pracując z mapą i globusem, dowiedzieliśmy się, czym jest równik, potrafimy wskazać rejony, gdzie jest bardzo gorąco. Poznaliśmy nazwy zwierząt, które przystosowały się do tych warunków klimatycznych.

Poznaliśmy kolejną literę g, G; ćwiczyliśmy analizę i syntezę słuchową. Potrafimy odczytywać sylaby, wyrazy i zdania.

Utrwaliliśmy znajomość cyfry 7 – wiemy, że tyle jest kontynentów na świecie. Bawimy się w liczenie, dokładamy, odkładamy, porównujemy liczebność zbiorów. Dodajemy i odejmujemy na liczmanach w zakresie 7 i więcej.

Czujemy się gospodarzami sali, dlatego nie zapominamy o systematycznych porządkach:)))

W zeszłym tygodniu swoje 7 urodziny w gronie koleżanek i kolegów świętowała Natalka, której życzyliśmy wszystkiego najlepszego na każdy dzień… Dużo słońca, radości, zdrowia i uśmiechu 🙂