Cztery żywioły

14/02/2021 19:27

Drodzy Rodzice!

To kolejny tydzień, podczas którego rozmawialiśmy o siłach natury – żywiołach. Skupiliśmy się na poznaniu właściwości wiatru i ognia. Znamy pozytywne i negatywne skutki ich oddziaływania. Wiemy, kiedy żywioły nam pomagają, a kiedy zagrażają naszemu zdrowiu i życiu. W czasie eksperymentu dowiedzieliśmy się, jak ważne jest czyste powietrze, wiemy też, że ciepłe powietrze jest lekkie i się unosi – tak działają lampiony i balony. Poznaliśmy sposoby praktycznego wykorzystania powietrza i ognia. Rozumiemy, że zabawy z ogniem są niebezpieczne, stosujemy się do zakazu zabawy zapałkami czy zapalniczką.

Dzięki animacji 3D oraz prezentacji multimedialnej Wulkany na świecie, a także w trakcie naszego grupowego eksperymentowania dowiedzieliśmy się na jakiej zasadzie działa wulkan. Poznaliśmy wyrazy związane z tą tematyką: wulkan, erupcja, lawa, krater.