Tydzień pełen niespodzianek

31/01/2021 17:23

Tydzień pełen niespodzianek

• Wiwat! Babcia i Dziadek.
  • Rozstrzygnięcie konkursu „ Świąteczne Anioły”.
  • Nauka i zabawa – zapoznanie z literą Ł.ł, ćwiczenia w książkach- doskonalenie umiejętności czytania ,ćwiczenia przygotowujące do podjęcia nauki pisania, ćwiczenia utrwalające kierunki, ćwiczenia doskonalące spostrzegawczość wzrokową i słuchową, ćwiczenia matematyczne „Wiatrak matematyczny” , zabawy w sali
  • Powrót zimy- „Wesołe bałwanki”- praca plastyczna, zabawy na śniegu w ogrodzie, ptasia stołówka.

W minionym tygodniu udało nam się przygotować do końca i nagrać krótki program artystyczny dla kochanych Babci i Dziadków. Wszystkie dzieci bardzo się postarały, aby jak najlepiej wystąpić – brawo dzieci, jesteśmy z Was dumne.

Kolejnym powodem do dumy było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „ Świąteczne Anioły”, którego organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie i z naszej grupy aż piętnaścioro dzieci wykonało piękne prace. Pięcioro z nich otrzymało nagrody i ich prace zostały wyróżnione. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy z gratulacjami za pięknie wykonane prace i drobne upominki. To bardzo duże osiągnięcie i wszystkim dzieciom gratulujemy.

Oto nasi mali artyści

Dzieci zapoznały się z kolejną literą – tym razem to litera „ Ł, ł” oraz pracowały w książkach wykonując różne ćwiczenia.

To litery, które dzieci już znają.

Zabawa i nauka z wiatrakiem matematycznym, to bardzo ciekawy rodzaj zajęć, podczas  których dzieci mają możliwość doskonalić pamięć, spostrzegawczość, kierunki w przestrzeni cierpliwość oraz rozpoznawać i nazywać figury geometryczne, kolory i cyfry od 1-10.

Mimo wielu zajęć w przedszkolu zawsze jest czas na zabawę dowolną, którą dzieci najbardziej lubią i zawsze potrafią stworzyć coś niepowtarzalnego.

Radość z powrotu zimy była ogromna. Czy może być coś lepszego, niż zabawy na śniegu?

Radość z powrotu zimy odzwierciedlona została również w postaci pięknych prac plastycznych. Wesołe bałwanki wykonane z płatków kosmetycznych i kolorowego papieru to prawdziwe plastyczne arcydzieła.