„W świątecznym nastroju”

20/12/2020 20:56

Drodzy Rodzice!

Mamy za sobą kolejny tydzień, podczas którego rozmawialiśmy o świętach Bożego Narodzenia. Dowiedzieliśmy się, jakie potrawy przygotowuje się na kolację wigilijną. Poznaliśmy zwyczaje świąteczne: dzielenie się opłatkiem, przygotowanie dodatkowego nakrycia dla niespodziewanego gościa, układanie sianka pod obrusem, kosztowanie 12 potraw przy wigilijnym stole. Poznaliśmy historię narodzin Jezusa.

Rozmawialiśmy też o ważnej wartości, jaką jest Życzliwość.

Ostatni tydzień przed świętami sprawia, że klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia udziela się każdemu z nas… Również i my wczuwając się w świąteczny nastrój postanowiliśmy zająć się przedświątecznymi wypiekami:-)

Pielęgnujemy tradycje świąteczne i z tej okazji przygotowaliśmy przedstawienie bożonarodzeniowe „Bóg jak myszka…” Uczyliśmy się, jak być aktorem, w jaki sposób wyraziście wypowiadać tekst, ćwiczyliśmy także prawidłową wymowę.

W piątek w naszej grupie odbyła się przedszkolna Wigilia. W czasie przedstawienia Jasełkowego przeżywaliśmy czas Bożego Narodzenia. Dekoracje, stajenka z Maryją, Józefem i dzieciątkiem Jezus, piękne Anioły i pasterze to wszystko stworzyło piękny, świąteczny nastrój, który tak bardzo kochamy. A do tego wspólne kolędowanie – spokojne i nastrojowe, bądź skoczne i taneczne, czasami także spontaniczne, dodawało magii naszej uroczystości:-)

Taniec Aniołów w wykonaniu dziewczynek był piękny i nastrojowy…

Taniec pasterzy, w których wcielili się chłopcy był skoczny i pełen ekspresji:)

Nie zabrakło również tradycji dzielenia się opłatkiem, składania sobie życzeń i wzajemnej życzliwości.

Odwiedziła nas również Pani Dyrektor, wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę i złożyliśmy świąteczne życzenia:-)

Atmosfera świętowania udzieliła się wszystkim a przyniesione przez dzieci wigilijne smakołyki sprawiły, że było jeszcze milej, weselej i baaardzo słodko!!!

:)))