„Coraz zimniej”

13/12/2020 18:32

Drodzy Rodzice!

W minionym tygodniu kontynuowaliśmy temat nadchodzącej zimy. Rozmawialiśmy o sposobach ogrzewania mieszkań w okresie zimowym. Poznaliśmy ekologiczne sposoby pozyskiwania ciepła.

Poznaliśmy również sposoby przygotowywania się zwierząt do zimy- np. zmiany futerek na cieplejsze.

Poznaliśmy kolejną literę „y,Y”, jedenastą, jesteśmy już na półmetku!

Czytamy już coraz trudniejsze teksty wyrazowo- obrazkowe.

Poznaliśmy również kolejną cyfrę – 5. Modelowaliśmy je z wykorzystaniem kolorowych, cienkich paseczków z brystolu.

W poniedziałek 07.12.2020 r. po naszym przedszkolnym ogrodzie spacerował Św. Mikołaj. Gdy zobaczył nas w oknie pomachał nam i… Zostawił dla nas piękną prezentację multimedialną i słodkości;-)

A my dla Św. Mikołaja zrobiliśmy mikołajkowe origami.

W minionym tygodniu zakończyliśmy projekt „Z muzyką przez wieki”. W sumie poznaliśmy czterech wielkich kompozytorów: Stanisława Moniuszkę, Fryderyka Chopina, Amadeusza Mozarta i Ludwiga van Beethovena, słuchaliśmy ich muzyki, poznaliśmy wybrane pieśni w tym hymn Unii Europejskiej- „Odę do radości”. Kolorowaliśmy ich portrety. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

W czwartek zobaczyliśmy dawno nie oglądanych aktorów z Teatru Qufer, wprawdzie online, ale i tak było super:))) Spektakl nosił tytuł „W domu Św. Mikołaja”.

 

Dobre pomysły dla mądrych rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem

– Warto wymyślać zabawy z literami w celu ich utrwalenia, np. tworzenie par (dobieranie liter drukowanych i pisanych, wielkich i małych), budowanie wyrazów, odczytywanie.

– Można organizować zabawy matematyczne polegające na dokonywaniu pomiarów za pomocą kroków lub stóp. Utrwalać poznane cyfry.

– Można także ćwiczyć kreślenie wzorów literopodobnych na tackach z mąką lub grysikiem, tablicach suchościeralnych lub kredowych.

🙂