„Nadchodzi zima”

07/12/2020 08:15

Drodzy Rodzice!

W minionym tygodniu poznaliśmy kolejną porę roku – zimę. Wiemy, że na dworze robi się coraz chłodniej, pamiętamy też, że należy ubierać się odpowiednio do pogody. Nosimy więc czapki, szaliki i rękawiczki – czasem służą one nam również do zabawy. Nie zapominamy o małych przyjaciołach – wiemy, kiedy można dokarmiać ptaki i co jest ich przysmakiem.

Mówimy o ODPOWIEDZIALNOŚCI za siebie i za innych.

Poznaliśmy kolejną literę k, K – umiemy usłyszeć ją na początku, w środku i na końcu wyrazów. Odczytujemy wyrazy i zdania z poznanymi literami.

Poznaliśmy także cyfrę 4 – wiemy, że są cztery pory roku, umiemy je kolejno wymienić oraz przyporządkować do nich symbole. Staramy się dokładnie przeliczać, porównywać, wnioskować. Potrafimy porównywać wysokość niektórych obiektów, stosujemy określenia: wyższy od…, niższy od…

A tu nasze kodowanie na dywanie…

W ramach zajęć plastycznych wykonaliśmy piękne zimowe czapki:)

Doskonaliliśmy grafomotorykę i precyzję ruchów podczas kreślenia szlaczków i wodzenia po śladzie.

Ćwiczyliśmy pamięć dowolną przez zapamiętywanie wierszy i krótkich rymowanek. Poznaliśmy nową piosenkę – Zima przyjdzie jutro. 

Dużo czasu spędziliśmy na wspólnych zabawach w sali oraz na świeżym powietrzu:)))

 

 

W zeszłym tygodniu swoje 6 urodziny w gronie kolegów i koleżanek świętowali Łucja i Ignacy, którym życzyliśmy wszystkiego najlepszego na każdy dzień… 🙂

🙂