„Ulubione zajęcia”

30/11/2020 18:32

Drodzy Rodzice!

W minionym tygodniu mówiliśmy o naszych ulubionych zajęciach. Uczyliśmy się głośno wypowiadać przed publicznością, pokonywaliśmy tremę, strach i niepewność, walczyliśmy z negatywnymi emocjami. Jednocześnie uczyliśmy się z uwagą słuchać koleżanek i kolegów.

Poznaliśmy kolejną literę u, U, uczyliśmy się wysłuchiwać samogłoski na początku wyrazów, w środku i na końcu. Ćwiczyliśmy słuch fonematyczny – wyodrębnialiśmy głoski w nagłosie, a następnie układaliśmy z nich wyrazy.

A oto literki, które już znamy. Warto je utrwalać na bieżąco, bo będzie ich coraz więcej.

Bawiliśmy się w przeliczanie, porównywanie liczebności zbiorów.

Poznaliśmy znak =, umiemy tworzyć i odczytywać działania, w których występuje.

Rozwijaliśmy wrażliwość muzyczną: rozpoznawaliśmy przedmioty codziennego użytku po wydawanych przez nie dźwiękach; tworzyliśmy akompaniament do utworu muzyki poważnej.

W minionym tygodniu zrealizowaliśmy przedostatni etap projektu „Z piosenką przez wieki”. Poznaliśmy kolejnego, wielkiego kompozytora Stanisława Moniuszkę. Uczyliśmy się pieśni „Prząśniczka”. Malowaliśmy jego popiersie w naszej muzycznej książeczce.

A oto nasza gra planszowa pt: „Leśna przygoda”. Nie ma to jak zdrowa rywalizacja!!!

W zeszłym tygodniu swoje 6 urodziny w gronie kolegów i koleżanek świętowały Ania i Monika, którym życzyliśmy wszystkiego najlepszego na każdy dzień… Dużo słońca, radości i uśmiechu:-)))