„Zabawy (z) wyobraźnią”

22/11/2020 18:35

Drodzy Rodzice!

W minionym tygodniu poznaliśmy nową wartość – WYOBRAŹNIĘ – oraz rozmawialiśmy o naszych zainteresowaniach. Wiemy, że każdy ma prawo do swojego hobby, a wyobraźnia to skarb, bo dzięki niej możemy przenieść się w czasie i przestrzeni;-)

Rozwijaliśmy także wyobraźnię muzyczną oraz plastyczną: aktywnie słuchaliśmy muzyki, wspólnie dużo śpiewaliśmy, rysowaliśmy i malowaliśmy.

W dalszym ciągu ćwiczymy słuch fonematyczny: wysłuchujemy, jakie głoski znajdują się w nagłosie i wygłosie. Braliśmy udział w zabawach literami, odczytywaliśmy sylaby i wyrazy. Poznaliśmy kolejną literę e, E – umiemy kreślić ją w powietrzu i w liniaturze. Poniżej nasze fantazjowanie z literką E

Bawiliśmy się w przeliczanie, porównywanie liczebności zbiorów. Poznaliśmy cyfrę 3 w aspekcie kardynalnym, porządkowym i miarowym.

Każdy z nas wykonał samodzielnie piękną kolorową cyfrę 3 z papierowych guzików.

W ramach ćwiczeń sensorycznych uczestniczyliśmy w zabawach ruchowych z wykorzystaniem gazety. Podczas tych zabaw było dużo śmiechu i radości.

W zeszły czwartek swoje 6 urodziny w gronie kolegów i koleżanek świętowała Nadia, której życzyliśmy wszystkiego najlepszego na każdy dzień:-)))

Tego dnia było bardzo miło, radośnie i… smakowicie!!!

W zeszły piątek świętowaliśmy Dzień Życzliwości:-) Przez cały dzień w czasie zabaw i zajęć zastanawialiśmy się, co to jest przyjaźń, koleżeństwo, uprzejmość, życzliwość wobec rówieśników i dorosłych oraz jak można je okazywać. Rozpoznając i nazywając własne uczucia przeżywane w różnych sytuacjach uczyliśmy się wczuwać w emocje innych, dzięki czemu samodzielnie znaleźliśmy odpowiedź na pytanie: dlaczego warto być życzliwym.

Z okazji tego miłego święta zaprosiliśmy naszych rówieśników z grupy V na małą niespodziankę;-)))