Polska – nasza ojczyzna

15/11/2020 20:48

Szanowni Rodzice

W minionym tygodniu uwaga dzieci była skupiona wokół tematów związanych z Polską oraz Świętem Niepodległości.

Dzieci utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych jakimi są –godło, flaga, hymn, zapoznały się z najważniejszymi polskimi legendami związanymi z powstaniem państwa polskiego.

Wykonywały również tematyczne prace plastyczne, utrwalające najważniejsze symbole narodowe.

Wykonane przez dzieci kotyliony w barwach narodowych stanowiły część przygotowań do uroczystego odśpiewania hymnu wspólnie z dziećmi z grupy IV.

Uroczyste odśpiewanie hymnu w eleganckich strojach było dla dzieci bardzo ważnym przeżyciem. Dla nas była to również ważna chwila. Byłyśmy ogromnie dumne z postawy naszych wychowanków, które wspaniale odśpiewały hymn i zachowały wzorową postawę.

Dzieci zapoznały się z kolejną literą, którą jest litera „L, l”, wykonywały ćwiczenia związane z analizą i syntezą sylabowo – głoskową, odczytywaniem prostych wyrazów.