„Listopadowe wspomnienia”

01/11/2020 21:07

Drodzy Rodzice!

W ubiegłym tygodniu, ze względu na Święto Wszystkich Świętych, rozpoczęliśmy temat związany z listopadowymi wspomnieniami bliskich, których już z nami nie ma.

Na początku tygodnia przypomnieliśmy sobie członków naszych rodzin. Dzieci stworzyły mapę myśli wokół pojęcia Rodzina , co zainicjowało rozmowy na tematy z nią związane. Dzięki pracy w tym tygodniu udało się nam Państwa jeszcze lepiej poznać. Dzieci z chęcią opowiadały o swoich rodzinach, dzieliły się własnymi doświadczeniami.

Poznały także różne formy przechowywania i kolekcjonowania zdjęć oraz dawne i nowe aparaty fotograficzne.

Zwieńczeniem tego tygodnia było stworzenie albumów rodzinnych, które możecie Państwo zobaczyć poniżej:)

Rozmowy na tematy związane z przeszłością stały się wstępem do wprowadzenia z dużym wyczuciem i wrażliwością tematyki śmierci. To niezwykle skomplikowane wychowawczo tematy, jednak bardzo istotne z punktu widzenia rozwoju dziecka i jego ciekawości poznawczej.

W minionym tygodniu dzieci utrwaliły poznane litery podczas wykonywania różnych ćwiczeń słuchowych i wzrokowych.

Samodzielnie układały wyrazy oraz je odczytywały:)

😉