Jesienny spacer, zabawa i nauka

27/09/2020 16:30

Szanowni Rodzice, Kochane Przedszkolaki

W minionym tygodniu zawitała do nas jesień, chociaż pogoda za oknem zupełnie jej nie przypominała, było bardzo ciepło i pogodnie.

Wspaniała pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu w ogrodzie ale również udaliśmy się po sąsiedzku do lasu, w którym dzieci mogły doświadczyć jego uroku.

Poznaliśmy również kolejną literę „ O,o” .

Nadal doskonalimy analizę i syntezę sylabową i głoskową wyrazów, wykonujemy różne ćwiczenia w książkach i mamy jeszcze czas aby się pobawić. Doskonalimy umiejętność rozróżniania strony lewej i prawej, przeliczamy elementy, rozpoznajemy i nazywamy figury geometryczne, utrwalamy nazwy dni tygodnia, pór roku, miesięcy i uczymy się poprawnie budować wypowiedzi ustne. Uczestniczymy w zabawach ruchowych i ćwiczeniach gimnastycznych.

Oglądaliśmy również przedstawienie teatralne on-line na motywach książki „ Plastusiowy pamiętnik”, co prawda trochę figle płatał nam Internet na szczęście mieliśmy w przedszkolu książkę, którą Pani nam przeczytała. Mamy plan, aby także ulepić sobie takie Plastelinki, które zamieszkają w piórniku z tektury zrobionym przez naszą Panią Marylkę. Jak zrobimy to się pochwalimy.