Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Dzień Misia 25 listopada

28/11/2022 11:12

Międzynarodowy Dzień Misia- jak sama nazwa wskazuje jest znany na całym świecie. Wszystkie dzieci te małe i te większe kochają misie. Nasze przedszkolaki w szczególny sposób spędziły ten dzień ze swoimi misiami. Było bardzo ” misiowo ” i  kolorowo 🙂

Czytaj więcej…

 

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

28/11/2022 11:04

Dzień Życzliwości i Pozdrowień to bardzo miłe i potrzebne święto. Wszyscy wiemy, jak ważny jest uśmiech, życzliwość i uprzejmość nie tylko tego dnia ale codziennie. Nasze przedszkolaki wiedzą to doskonale. Z okazji właśnie tego święta dzieci z naszej grupy przygotowały małą niespodziankę dla koleżanek i kolegów z przedszkola a także dla rodziców w postaci krótkiego programu artystycznego. To był pracowity i bardzo udany dzień 🙂

Czytaj więcej…

 

Przedstawienie teatralne

20/11/2022 21:34

Przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów  znanego już nam teatru dostarczyło dzieciom wiele pozytywnych emocji. Dodatkowo po spektaklu dzieci mogły bliżej zapoznać się z lalkami oraz aktorami.

Czytaj więcej…

 

Poznajemy sprzęty elektryczne

20/11/2022 21:25

Sprzęty elektryczne, które na co dzień ułatwiają życie w domu i w przedszkolu to bardzo nowoczesne wynalazki, bez których w obecnych czasach trudno byłoby żyć. Istnieją jednak bardzo proste i jasne zasady korzystania z nich i obsługi. Dzieci z naszej grupy w ubiegłym tygodniu miały okazję zapoznać się z różnymi sprzętami, zasadą ich działania. Zapoznały się również z zasadami korzystania z nich w sposób bezpieczny i tylko w obecności osób dorosłych.

Czytaj więcej…

 

Święto Niepodległości

20/11/2022 21:16

Dzieci z naszej grupy uczciły Święto Niepodległości odśpiewaniem hymnu oraz uczestnictwem w przygotowanym przez dzieci z grupy IV montażu słowno-muzycznym. Było bardzo uroczyście.

Czytaj więcej…

 

Jesienne zabawy i prace w ogrodzie :)

07/11/2022 08:05

Jesienne zabawy w naszym ogrodzie to nie tylko swobodne korzystanie z placu zabaw, zabawa w chowanego, w berka, czy też w inne wymyślane codziennie zabawy. Dzieci z naszej grupy odkryły ostatnio, że łopata, którą zwykle kopały w piaskownicy doskonale nadaje się do zgarniania liści na jedną gromadę. Taka praca okazała się wspaniałą zabawą i dużą pomocą 🙂 Można również dokonać ciekawych odkryć i złapać coś na patyk 🙂

Czytaj więcej…

 

Segregujemy warzywa i owoce – matematyka jest fajna

01/11/2022 18:55

Układanie na różne sposoby, segregowanie i porządkowanie to bardzo fajny sposób na zapoznanie się z warzywami i owocami ale również bardzo dobry sposób na posługiwanie się różnymi określeniami dotyczącymi położenia, ilości, wielkości, koloru, kształtu. Wspaniała zabawa i nauka matematyki 🙂

 

Dzień kundelka

01/11/2022 18:42

Dzień kundelka był pełen niespodzianek. Z samego rana odwiedził nas prawdziwy piesek- szczeniaczek, bardzo wesoły i przyjazny. Po wizycie pieska, dzieci wykonały kolorowe budy i słodkie szczeniaczki z kolorowego papieru. Były też ciekawostki o pieskach, rozmowy i ciekawe filmiki o życiu piesków.

Czytaj więcej…

 

Smacznie zdrowo i kolorowo

01/11/2022 18:12

W ubiegłym tygodniu dużo rozmawialiśmy o owocach i warzywach. Dzieci zapoznały się z ich wyglądem, smakiem i sposobami ich spożywania. Były zagadki dotykowe, smakowe oraz próbowanie owoców i warzyw na różne sposoby. Było smacznie, zdrowo i kolorowo.

Czytaj więcej…

 

JĘZYK ANGIELSKI- rozdział 1 „Look at me!”

30/10/2022 08:25

Drodzy Rodzice,

Państwa dzieci z sukcesem ukończyły pierwszy rozdział podręcznika „Cheeky Monkey 1”. Po wakacyjnej przerwie przywitały się z głównym bohaterami kursu, czyli małpką Cheeky, jego przyjaciółmi Tomem i Ellie a także poznały nowego towarzysza wspólnych zabaw: lwa o imieniu Rory.

W pierwszym rozdziale dzieci poznały nowe piosenki „Hello” oraz „Bye-bye” sygnalizujące początek i zakończenie zajęć, a także rymowanki wykorzystywane w trakcie zajęć.

Tematem przewodnim są części ciała. Dzieci utrwaliły słowa eyes, ears, mouth z poprzedniego roku oraz poznały nowe (fingers, nose, toes). Słuchając historyjki „Look at me!” poznały nowego przyjaciela Małpki Cheeky – lwa o imieniu Rory. Spędzając dzień w wesołym miasteczku Cheeky i Rory odwiedzają gabinet krzywych luster, powiększających niektóre części ciała. W ramach tej historyjki dzieci zapoznały się również z pojęciami „duży, mały” (big, small).

Zajęciom towarzyszyło także śpiewanie piosenek, których tematyką są części ciała, takich jak „My body” czy „Big and small” oraz odgrywanie ich treści.

Życzymy dzieciom przyjemności z udziału w zajęciach języka angielskiego. Czytaj więcej…