Archiwum

Archiwum

Archiwum

Jesienne drzewa i małe jeżyki

17/10/2022 20:09

Za oknami już widać jak drzewa zmieniają swoje barwy na jesienne kolory. Takie piękne widoki zachęcają do tworzenia prac plastycznych. Ostatnio dzieci wykonały piękne jesienne drzewa, wydzierając liście z kolorowego papieru. Przy drzewach przechadzają się małe jeżyki, rownież wykonane przez dzieci z naszej grupy.

Czytaj więcej…

 

Jesienna matematyka

17/10/2022 19:57

Zgromadzone w kąciku jesiennym dary inspirują do różnych działań związanych nie tylko z plastyką ale również z matematyką. Układanie rytmów z okazów przyrodniczych, przeliczanie ich i tworzenie różnych wzorów to bardzo ciekawe zajęcie i świetna zabawa.

Czytaj więcej…

 

Pierwsze zabawy w naszej sali :)

20/09/2022 18:02
 

Język angielski, rozdział 6 „Goldilocks”

22/06/2022 16:21

Drodzy Rodzice,

Państwa dzieci z sukcesem ukończyły szósty rozdział podręcznika „Cheeky Monkey 1”. Ostatni rozdział poświęcony był tradycyjnej bajce o Złotowłosej i trzech misiach, którą dzieci prawdopodobnie poznały już w swoim ojczystym języku. Złotowłosa odwiedza domek trzech misiów, je z ich miseczek, siedzi na krzesełkach i wypróbowuje ich łóżka, ostatecznie zasypiając w tym, które uznaje za najwygodniejsze.

Dzieci śpiewały piosenkę „Brown bear” oraz brały udział w zabawach, które utrwalały poznane słownictwo, kolory i liczby.

Dziękujemy dzieciom za wspólną zabawę podczas nauki języka angielskiego. Życzymy udanego wypoczynku i zapraszamy ponownie we wrześniu. Czytaj więcej…

 

Wycieczka do kina i na lody

02/06/2022 17:59

Z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się do Multikina w Sopocie na film pt. „Jeżyk i przyjaciele” oraz na przepyszne lody.

Czytaj więcej…

 

Dzień Dziecka

01/06/2022 14:18

Pierwsze pytanie jakie było zadane przez dzieci tego dnia: „Czy możemy dzisiaj robić wszystko co chcemy?”. Niestety nie, ale był luz!

     

Język angielski, rozdział 5 „I’m hungry”

14/05/2022 21:28

Drodzy Rodzice,

Państwa dzieci z sukcesem ukończyły piąty rozdział podręcznika „Cheeky Monkey 1”. Tematem przewodnim rozdziału jest jedzenie (sandwich, cake, biscuit, ice cream). Dzieci wysłuchały historyjki „I’m hungry”, w której Cheeky zabiera Rory’ego, Toma i Ellie do restauracji z okazji swoich czwartych urodzin. Wszyscy poza Cheekym otrzymują swoje dania. Śpiewający kelner zapomniał o jego zamówieniu. W końcu jednak pojawia się tort bananowy i wszyscy śpiewają Cheeky’emu Happy Birthday.

Podczas gier i zabaw Państwa dzieci nazywały produkty spożywcze oraz ćwiczyły zwrot „I’m hungry”.

Dzieci śpiewały piosenki związane z jedzeniem: „My big tummy” i „The hungry monkey” oraz odgrywały ich treść.

Życzymy dzieciom przyjemności z nauki języka angielskiego. Czytaj więcej…