Archiwum

Archiwum

Archiwum

Język angielski, rozdział 6 „Cheeky’s bedtime”

22/06/2022 16:15

Drodzy Rodzice,

Państwa dzieci z sukcesem ukończyły szósty rozdział podręcznika „Hello Cheeky”. Tematem przewodnim rozdziału są zabawki (robot, train, ball, teddy). Dzieci wysłuchały historyjki „Cheeky’s bedtime”, w której Cheeky mówi dobranoc swoim zabawkom, a następnie odnosi je na miejsce i kładzie się spać przytulony do misia, swojej ulubionej zabawki.

Dzieci śpiewały piosenkę „The toy song!” oraz „The goodnight song”, a ponadto brały udział w zabawach, które utrwalały poznane słownictwo dotyczące zabawek, kolorów i liczb.

Dziękujemy dzieciom za wspólną zabawę podczas nauki języka angielskiego. Życzymy udanego wypoczynku i zapraszamy ponownie we wrześniu. Czytaj więcej…

 

Zabawy w naszej sali

19/06/2022 20:25

Mimo tego, że w ostatnim czasie bardzo dużo się działo w naszej grupie to zawsze znajdujemy czas na wspólna zabawę. Obserwując dzieci podczas zabaw dowolnych bardzo dużo możemy się od nich nauczyć ale i też o nich dowiedzieć. Fajnie jest tak obserwować i zrobić kilka zdjęć. Oto mała galeria z maja i czerwca.

Czytaj więcej…

 

Mała kawiarenka

19/06/2022 20:17

Atrakcji w tym miesiącu było mnóstwo. Jedną z nich była mini kawiarenka, w której zapach świeżo zrobionych gofrów z dodatkami rozprzestrzeniał się po całym przedszkolu. Dzięki tajnemu przepisowi na ciasto Pani Joanny, mamy Laury gofry udały się znakomicie. Dziękujemy:).

Mała kawiarenka na naszym tarasie pachniała goframi, bita śmietaną owocami, piankami i czekoladą 🙂 Pyszności 🙂

Czytaj więcej…

 

Wyjście do „Mini Świata”- super zabawa

19/06/2022 20:05

Na zaproszenie Rodziców chłopca z naszej grupy- Józia gościliśmy w pięknym świecie stworzonym właśnie dla przedszkolaków. Mini Świat- to wspaniała zabawa i edukacja w jednym. W specjalnie urządzonych pokoikach tematycznych dzieci mogą bawić się i wcielać w różne role, postacie oraz przeżywać wspaniałe chwile realizując swoje dziecięce marzenia. Rodzice czy opiekunowie mogą w tym czasie spędzić czas na lekturze bardzo dobrej literatury traktującej o wychowaniu dzieci lub też wypić pyszną kawkę 🙂 Miejsce urocze i w pełni przystosowane do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym . Nasze dzieci to miejsce odwiedzą pewnie jeszcze nie jeden raz – było wspaniale. Dziękujemy:)

Czytaj więcej…

 

Wycieczka do lasu- Szlakiem Sopockich Potoków

19/06/2022 19:49

Dzieci z grupy I wybrały się na wycieczkę pod przewodnictwem Pana Włodzimierza Śliwińskiego, który odkrywał przed nami tajniki leśnych wędrówek, zapoznawał z różnymi ciekawymi roślinami napotkanymi po drodze, opowiadał o zwierzętach a także potrafił zainteresować nas swoją pasją do świata przyrody. Maluszki bardzo dzielnie kroczyły przez las pokonując po drodze różne przeszkody i trudniejsze odcinki drogi. Uwieńczeniem był piknik i zabawy na leśnej polanie. To był wspaniały dzień.

Poniżej fotoreportaż z wycieczki w kolejności następującej : przed wycieczką w naszej sali, podczas wycieczki oraz po powrocie z wycieczki w naszej sali 🙂

Czytaj więcej…

 

Rowerowy maj- konkurs rozstrzygnięty

19/06/2022 19:28

Nasza grupa brała w tym roku udział w kampanii ” Rowerowy Maj”, dzieci przez cały miesiąc dzielnie pokonywały drogę z domu do przedszkola na swoich rowerach, hulajnogach i rolkach. Zajęliśmy trzecie miejsce w ogólnej punktacji grupowej w naszym przedszkolu- to  bardzo dobry wynik jak na najmłodszą grupę- Brawo maluszki!!! 🙂

Czytaj więcej…

 

Przedstawienie teatralne

19/06/2022 19:21

Po bardzo długiej przerwie do naszego przedszkola zawitał teatr z  przedstawieniem z cyklu

” Baśnie tysiąca i jednej nocy”. Dzieci z tego cyklu obejrzały dwie baśnie ” Cudowna lampa Alladyna oraz Alibaba i czterdziestu rozbójników”. To były niezapomniane wrażenia.

Czytaj więcej…

 

Dzień Dziecka

19/06/2022 19:13

Dzień Dziecka- to najweselsze święto w całym roku. Dzieci bardzo entuzjastycznie przeżywają każdą nawet najmniejszą niespodziankę przygotowaną w przedszkolu na ten właśnie dzień. W naszej grupie odbyła się z tej okazji dyskoteka oraz wspaniała słodka uczta. Były różne zabawy i małe niespodzianki. Najważniejsze, że tego dnia na ustach wszystkich dzieci gościł uśmiech.

Czytaj więcej…

 

Cykl zajęć- Piracka Przygoda

19/06/2022 19:06

Cykl zajęć poświęcony ” Pirackie przygody” wprowadził dzieci w niesamowity świat przygód, fantazji oraz poprzez różne formy działalności i aktywności pozwolił każdemu dziecku przeżywać przygodę z piratami na swój sposób. Dzieci odkrywały z piratami, tajemnice , zdobywały nowe umiejętności i doskonaliły swoją sprawność bawiąc się przy tej okazji znakomicie. Ahoj  przygodo !!!

Czytaj więcej…

 

Kwiaty dla Mamy i Taty

19/06/2022 18:56

Dzieci z grupy pierwszej bardzo starannie przygotowywały się do Święta Mamy i Taty. Oprócz własnoręcznie przygotowanych upominków, dzieci przygotowały również krótki program artystyczny. To była niespodzianka dla naszych zaproszonych gości. Dokładnie 26 maja w Dziń Matki zaprosiliśmy gości, aby wspólnie świętować ten wspaniały dzień – Wiwat Mama i Tata 🙂

Czytaj więcej…