JĘZYK ANGIELSKI- rozdział 1 „The school concert”

30/10/2022 09:41

Państwa dzieci w tym roku szkolnym utrwalają materiał z zeszłego roku „Bugs Team Starter” oraz pracują z wybranymi elementami pozycją „Bugs Team 1”.

Dzieci z sukcesem ukończyły pierwszy rozdział podręcznika, przywitały się z głównym bohaterami kursu, czyli biedronką Lucy, gąsienicą Colinem oraz pszczółką Bellą a także poznały świetlika o imieniu Gary.  Poznały piosenki „Hello” oraz „Bye-bye” sygnalizujące początek i zakończenie zajęć, a także rymowanki zmieniające aktywność w czasie zajęć. Dzieci utrwalały również umiejętność przedstawiania się  „What’s your name?”, „I’m…”.

Tematem przewodnim rozdziału są nazwy przyborów szkolnych: pen, pencil, crayon, notebook, ruler, rubber, schoolbag, book. Dzieci wysłuchały historyjki „The school concert”, w zwierzątka postanowiły przygotować koncert grając na instrumentach stworzonych z przyborów szkolnych. Utrwalone zostały struktury „Where is..?”, „What’s this?” oraz wprowadzono słowa write, read, colour, draw.

Zajęciom towarzyszyło także śpiewanie piosenek „What’s this?”, „Are you ready?”, „I write at school”.

Życzymy dzieciom przyjemności z udziału w zajęciach języka angielskiego.