JĘZYK ANGIELSKI- rozdział 1 „Hide and seek”

30/10/2022 09:09

Państwa dzieci w tym roku szkolnym pracują z pozycją „Bugs Team Starter”, która przygotowuje dzieci do podjęcia nauki w szkole podstawowej.

Dzieci z sukcesem ukończyły pierwszy rozdział podręcznika, zapoznały się z głównym bohaterami kursu, czyli biedronką Lucy, gąsienicą Colinem oraz pszczółką Bellą. Poznały piosenki „Hello” oraz „Bye-bye” sygnalizujące początek i zakończenie zajęć, a także rymowanki zmieniające aktywność w czasie zajęć. Dzieci utrwalały również umiejętność przedstawiania się  „What’s your name?”, „I’m…”.

Tematem przewodnim rozdziału są nazwy zwierząt: caterpillar, bee, snail, ladybird, butterfly, ant. Dzieci wysłuchały historyjki „Hide and seek”, w której zwierzęta bawiły się w chowanego. Utrwalone zostały struktury „Where is..?”, „I dont know.”, „Here”, „Close your eyes” oraz liczby 1-6. Wprowadzone zostały również nazwy kolorów, z których red, green i yellow posłużyły nam do utrwalenia zasad bezpiecznego przechodzenia przez jednię, używając do tego zwrotów w j. angielskim: Stop! Look right! Look left! Walk! Cross the street! (zintegrowane nauczanie przedmiotowo- językowe).

Zajęciom towarzyszyło także śpiewanie piosenek „Red, green, yellow”, „Where’s the snail?”, „Six little ants”.

Życzymy dzieciom przyjemności z udziału w zajęciach języka angielskiego.