JĘZYK ANGIELSKI- rozdział 1 „What’s the matter?”

30/10/2022 08:40

Państwa dzieci z sukcesem ukończyły pierwszy rozdział podręcznika „Cheeky Monkey 2”. Po wakacyjnej przerwie przywitały się z głównym bohaterem kursu, czyli małpką Cheeky, oraz jego przyjaciółmi: lwem Rorym, Tomem i Ellie a także miały przyjemność poznać panią doktor.

W pierwszym rozdziale dzieci poznały nowe piosenki „Hello” oraz „Bye-bye” sygnalizujące początek i zakończenie zajęć, a także rymowanki zmieniające aktywność w czasie zajęć.

Tematem przewodnim rozdziału są części ciała. Dzieci utrwaliły poznane w poprzednim roku słowa (eyes, ears, mouth, nose, fingers, toes) oraz poznały nowe (legs, arms, feet, hands). Wysłuchały historyjki „What’s the matter?”, w której Cheeky pokryty czerwonymi krostami udaje się z Tomem i Ellie do lekarza. Podczas badania okazuje się, że krosty to wynik huśtania się na drzewach z wiśniami i Cheeky jest zupełnie zdrowy. Wprowadzony zostały również słówka „góra, dół” (up, down).

Zajęciom towarzyszyło także śpiewanie piosenek, których tematyką są części ciała, takich jak „Doctor, doctor” czy „Cheeky’s treetop dance” oraz odgrywanie ich treści.

Życzymy dzieciom przyjemności z udziału w zajęciach języka angielskiego.