JĘZYK ANGIELSKI- rozdział 1 „Look at me!”

30/10/2022 08:25

Państwa dzieci z sukcesem ukończyły pierwszy rozdział podręcznika „Cheeky Monkey 1”. Po wakacyjnej przerwie przywitały się z głównym bohaterami kursu, czyli małpką Cheeky, jego przyjaciółmi Tomem i Ellie a także poznały nowego towarzysza wspólnych zabaw: lwa o imieniu Rory.

W pierwszym rozdziale dzieci poznały nowe piosenki „Hello” oraz „Bye-bye” sygnalizujące początek i zakończenie zajęć, a także rymowanki wykorzystywane w trakcie zajęć.

Tematem przewodnim są części ciała. Dzieci utrwaliły słowa eyes, ears, mouth z poprzedniego roku oraz poznały nowe (fingers, nose, toes). Słuchając historyjki „Look at me!” poznały nowego przyjaciela Małpki Cheeky – lwa o imieniu Rory. Spędzając dzień w wesołym miasteczku Cheeky i Rory odwiedzają gabinet krzywych luster, powiększających niektóre części ciała. W ramach tej historyjki dzieci zapoznały się również z pojęciami „duży, mały” (big, small).

Zajęciom towarzyszyło także śpiewanie piosenek, których tematyką są części ciała, takich jak „My body” czy „Big and small” oraz odgrywanie ich treści.

Życzymy dzieciom przyjemności z udziału w zajęciach języka angielskiego.