Język angielski, rozdział 5 „Let’s dress up”

14/05/2022 21:25

Drodzy Rodzice,

Państwa dzieci z sukcesem ukończyły piąty rozdział podręcznika „Hello Cheeky”. Tematem przewodnim rozdziału są ubrania (dress, shoes, hat). Dzieci wysłuchały historyjki „Let’s dress up”, w której Cheeky wydaje przyjęcie. Tom i Ellie przychodzą w odświętnych kreacjach, ale biedny Cheeky nie ma żadnych ubrań na specjalną okazję. Na szczęście Ellie wyjmuje magiczną różdżkę i wyczarowuje dla Cheeky’ego żółty kapelusz.

Podczas gier i zabaw Państwa dzieci udawały, że się przebierają oraz ćwiczyły nazywanie kolorów poszczególnych części garderoby.

Dzieci śpiewały piosenkę „It’s party time!” oraz „The hat song!”, dzięki którym powtórzyły kolory (red, green, yellow) oraz liczby (one, two, three).

Życzymy dzieciom przyjemności z nauki języka angielskiego.