Język angielski, rozdział 2 „Colours of the rainbow”

23/11/2021 10:48

Państwa dzieci z sukcesem ukończyły drugi rozdział podręcznika „Bugs Team Starter”, w którym nauczyły się rozpoznawać i nazywać kolorów. W celu ich utrwalenia pytały o kolory poznanych zwierzątek i udzielały na nie odpowiedzi. Śpiewały również piosenkę „What colour is the butterfly”.
Podczas zajęć dzieci zapoznały się z historyjką „Colours of the rainbow”, w której Colin, Bella i Lucy spędzają czas na malowaniu, korzystając z ulubionych kolorów. Efektem końcowym pracy zwierzątek jest tęcza. Dzieci wymieniały jej kolory w odpowiedniej kolejności.
Utrwaliliśmy również znane już liczby 1-6 oraz rozszerzyliśmy liczenie do 10. Dodatkowo na bieżąco dzieci ćwiczą nazwy dni tygodnia oraz podstawowych kształtów.
W ramach zintegrowanego nauczania przedmiotowo- językowego dzieci tworzyły własną tęczę przy użyciu kartki papieru, płyty CD oraz latarki.
Życzymy dzieciom przyjemności z udziału w zajęciach języka angielskiego.