Język angielski „Hide and seek”

10/10/2021 22:25

Państwa dzieci z sukcesem ukończyły pierwszy rozdział podręcznika „Bugs Team Starter”. Zapoznały się z głównym bohaterami kursu, czyli biedronką Lucy, gąsienicą Colinem oraz pszczółką Bellą.
Omówione zostały elementy stosowane na zajęciach , w tym piosenki „Hello” oraz „Bye-bye” sygnalizujące początek i zakończenie zajęć, a także rymowanki zmieniające aktywność w czasie zajęć. Dzieci ćwiczyły również umiejętność przedstawiania się „What’s your name?”, „I’m…”.
Tematem przewodnim rozdziału są nazwy zwierząt: caterpillar, bee, snail, ladybird, butterfly, ant. Dzieci wysłuchały historyjki „Hide and seek”, w której zwierzęta bawiły się w chowanego. Utrwalone zostały struktury „Where is..?”, „I dont know.”, „Here”, „Close your eyes” oraz liczby 1-6. Wprowadzone zostały również nazwy kolorów, z których red, green i yellow posłużyły nam do utrwalenia zasad bezpiecznego przechodzenia przez jednię, używając do tego zwrotów w j. angielskim: Stop! Look right! Look left! Walk! Cross the street! (zintegrowane nauczanie przedmiotowo- językowe).
Zajęciom towarzyszyło także śpiewanie piosenek „Red, green, yellow”, „Where’s the snail?”, „Six little ants”.
Życzymy dzieciom przyjemności z udziału w zajęciach języka angielskiego.