e-Twinning: „Seasons through the eyes of children” (PORY ROKU WIDZIANE OCZYMA DZIECI)

26/09/2021 17:49

W tym roku szkolnym wszystkie grupy będą brały udział w projekcie e-Twinning, polegającym na łączeniu współpracującej ze sobą europejskiej społeczności szkolnej i przedszkolnej za pomocą mediów elektronicznych.
Projekt będzie realizowany przez cały rok szkolny, przy współpracy z wieloma krajami i obejmuje różne szczeble edukacji (od przedszkola do szkoły średniej). Realizowane przedsięwzięcie dotyczy czterech pór roku a realizowane w jego zakresie zadania dostosowane są do wieku dzieci. Dotyczyć będą między innymi obserwacji warunków pogodowych i zmian w przyrodzie, sezonowej aktywności ludzi oraz obchodów poszczególnych dni świątecznych.
Podczas trwania projektu dzieci będą dzieliły się różnymi aspektami pór roku w kraju w którym mieszkają, rozwiną empatię dla natury i jej piękna, stworzą sezonowe prace plastyczne, dzieląc się przy tym swoją wizją natury, rozwijając kreatywność i wyobraźnię. Dodatkowo podczas realizowania projektu podejmowane będą działania związane z obchodami Europejskiego Dnia Języków Obcych, Tygodnia Kodowania, Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu, Dnia Europy . Wyniki pracy dzieci będą prezentowane w postaci zdjęć, filmików, e-booków, łączeń online z krajami partnerskimi, itp.

Prezentacja źródło:twinspace.etwinning.net (strona projektu „Seasons through the eyes of children”)