Język angielski „Look at me!”

24/09/2021 21:58

Państwa dzieci z sukcesem ukończyły pierwszy rozdział podręcznika „Cheeky Monkey 1”. Zapoznały się z głównym bohaterem kursu, czyli małpką Cheeky, oraz jego przyjaciółmi: lwem Rorym, Tomem i Ellie.
Omówione zostały elementy stosowane na zajęciach , w tym piosenki „Hello” oraz „Bye-bye” sygnalizujące początek i zakończenie zajęć, a także rymowanka „Sit down”, wykorzystywana do zaznaczenia momentu przejścia do pracy w kółku na dywanie.
Tematem przewodnim rozdziału są części ciała. Dzieci wysłuchały historyjki „Look at me!”, w której Cheeky i Rory spędzają dzień w wesołym miasteczku. Odwiedzają gabinet krzywych luster, powiększających niektóre części ciała. W ramach tej historyjki dzieci zapoznały się również z pojęciami „duży, mały” (big, small).
Zajęciom towarzyszyło także śpiewanie piosenek, których tematyką są części ciała, takich jak „My body” czy „Big and small” oraz odgrywanie ich treści.
Życzymy dzieciom przyjemności z udziału w zajęciach języka angielskiego.