Zajęcia z języka angielskiego- informacje dla wszystkich grup

14/09/2021 16:40

Wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkole są objęte edukacją językową. Najmłodsi dopiero rozpoczynają przygodę z językiem angielskim, starsze dzieci natomiast rozwijają zdobyte umiejętności i przygotowują się do podjęcia nauki w szkole.
Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu (w poniedziałki i środy) i organizowane są w sposób pobudzający dzieci do nauki z jednocześnie pozytywnym i dającym dużo radości nastawieniem na to co nowe.
Dzieci będą poznawały język za pomocą historyjek, piosenek oraz różnorodnych, ciekawych zabaw i ćwiczeń. Pracować będziemy w oparciu o program nauczania języka angielskiego dla przedszkoli, ale bez kart pracy po to, aby jak najwięcej czasu poświęcić na aktywną pracę. Jeśli Państwo sobie życzą można zakupić podręcznik do utrwalania wiadomości w domu.   Do książek dołączone są płyty z piosenkami, które śpiewamy na zajęciach. Po ukończeniu każdego rozdziału podręcznika otrzymają Państwo list podsumowujący dotychczasowe zajęcia. Książki to pozycje wydawnictwa Macmillan:

GRUPA 1- „Hello Cheeky”
Podczas kursu dzieciom towarzyszy małpka Cheeky, która poznaje trzyletniego Toma i jego rówieśniczka Ellie. Historyjki dotyczą tematów związanych z życiem codziennym. Ćwiczenia oparte na piosenkach aktywizują dzieci poprzez śpiew i wykonywanie odpowiednich gestów. Kurs dla dzieci trzyletnich skupia się na rozwijaniu umiejętności biernego rozumienia języka. Zanim dzieci zaczną mówić pierwsze słowa może minąć trochę czasu.

GRUPA 2- „Cheeky Monkey 1”
W części kursu dla dzieci czteroletnich małpka Cheeky mieszka z już rok starszym rodzeństwem Tomem i Ellie. Wraz ze swoim przyjacielem, lwem o imieniu Rory, przeżywa w swoim miasteczku różne przygody i spotyka wiele ciekawych postaci. Kontakt z żywym językiem zapewnią dzieciom historyjki, piosenki i zabawy, a także stymulujące gry i ćwiczenia. Dzieci będą stopniowo otwierały się na nowe słownictwo i wyrażenia oraz z większą pewnością reagowały językowo.

GRUPA 3- „Cheeky Monkey 2”
Ta część to dalsze przygody pięcioletnich bohaterów: małpki Cheeky, lwa Rory, Toma i Ellie. Ich losy przedstawione za pomocą historyjek skłaniają dzieci do właściwego reagowania, ale też samodzielnego formułowania słów i zwrotów w języku angielskim. Dzieci utrwalą wiedzę dzięki ciekawym zabawom.

GRUPA 4 i 5- „Bugs Team Starter”
Ta pozycja jest przygotowaniem dzieci do podjęcia nauki w szkole. Dzieci poznają bohaterów: biedronkę Lucy, pszczółkę Bellę i gąsienicę Colina. Postaci te zachęcają dzieci do rozmaitych gier i ćwiczeń, a w trakcie przygód przedstawionych w historyjkach zgodnie współdziałają i znajdują twórcze rozwiązania problemów.

Serdecznie zachęcamy Państwa do zaangażowania się w proces nauki dzieci i życzymy wiele przyjemności.