14 i 15.12.2020 r. Fabryka Św. Mikołaja

23/12/2020 19:33

14.12.2020 r. p. Iza prowadziła zajęcie hospitacyjne, na które zaproszona została p. dyrektor, zaś dzień później powtórzyła te same zajęcia, ponieważ wcześniej nie było możliwości wykonywania zdjęć. Dzieci świetnie si ę bawiły podczas zajęć i zabaw z zakresu edukacji matematycznej. Dzieci mierzyły, porównywały, grupowały, klasyfikowały oraz przeliczały w zakresie 1-10 i więcej; odgadywały cyfry, treści zagadek o tematyce świątecznej; tworzyły rytmy wg określonego wzoru; pamięciowo odtwarzały wzory z figur geometrycznych; określały kierunki w przestrzeni, doskonaliły percepcję wzrokowo-ruchowo-słuchową. Zabawy nosiły nazwę: „Fabryka Św. Mikołaja”, „Magiczne prezenty”, „Zagadki matematyczne – quiz”, „Matematyczne rytmy”, „Zapamiętaj i odtwórz”, „Taniec z prezentami” oraz „Świąteczny wiatrak matematyczny na wesoło”. Popatrzcie sami jak się uczymy bawiąc: