Nauka i zabawa – to wspaniała sprawa

21/09/2020 20:11

Kolejne dni września za nami. W minionym tygodniu poznaliśmy już pierwszą literę i cyfrę.

To litera „A, a”  i cyfra „1”. W dalszym ciągu doskonalimy umiejętność podziału wyrazów na sylaby i głoski, staramy się wyodrębniać głoski w prostych wyrazach ze szczególnym uwzględnieniem tych na początku i na końcu wyrazów.

Z wielkim entuzjazmem pracujemy w książkach, wykonujemy różne zadania rozwijające naszą spostrzegawczość, koncentrację i umiejętność zapamiętywania.

Dużo rozmawiamy na temat przestrzegania zasad zgodnej i bezpiecznej zabawy, bezpieczeństwa na placu zabaw oraz na temat wzajemnych relacji.

Gimnastyka i zabawy ruchowe to jedne z naszych ulubionych zajęć. Chętnie też śpiewamy i tańczymy przy muzyce z chustami.

Dużo czasu spędzamy na dworze, korzystając z pięknej pogody.

W czasie wolnym, bawimy się w wybranych kącikach, chętnie rysujemy, kolorujemy, wycinamy tworząc wspaniałe prace.

Dzień Przedszkolaka- 20 września

Dzisiaj w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka- były fajne zabawy i zajęcia.

W nagrodę otrzymaliśmy medale „ Super Przedszkolaka” i dyplomy.

A oto nasza sala w nowej odsłonie 🙂  :