Pierwsze dni w przedszkolu po wakacjach

13/09/2020 19:01

Kochane przedszkolaki

Witamy w nowym roku szkolnym 2020/2021.

Za nami pierwsze dni września, które upłynęły nam na powitaniach i poznawaniu nowej sali.

W naszej grupie V powitaliśmy nowe dzieci, które mamy nadzieję będą się dobrze czuły w naszej grupie – czego bardzo serdecznie im życzymy.

Możemy już pokazać naszą salę, którą jeszcze wspólnie z dziećmi urządzamy .

W minionym tygodniu zajmowaliśmy się ustalaniem zasad dotyczących zgodnej i bezpiecznej zabawy, kodeksu grupy oraz przydzielaniem indywidualnych szufladek dla dzieci.

Pamiętamy już swoje imiona – przynajmniej w zdecydowanej większości  i przestrzegamy ustalonych zasad bezpieczeństwa higienicznego oraz bezpieczeństwa związanego z zabawą i korzystaniem z placu zabaw.

Uczymy się, przypominamy sobie zasady kulturalnego spożywania posiłków i mamy wyznaczone już stałe miejsca przy stolikach.

Dotarły też nasze podręczniki, śliczne kolorowe – bardzo spodobały się dzieciom.

Wykonaliśmy również pierwszą naszą wspólną pracę plastyczną drzewo przyjaźni, którego korzenie i pień tworzą bardzo ważne słowa  takie jak : zasady, wspólna zabawa, szacunek, zgoda, życzliwość. Koronę drzewa stanowią nasze odrysowane i wycięte dłonie, które pięknie przyozdobiliśmy.

Odbywają się już zajęcia dydaktyczne podczas których uczymy się nowych rzeczy oraz powtarzamy różne wiadomości.

Wykonujemy ćwiczenia przygotowujące do czytania i pisania, liczymy, śpiewamy piosenki, poznajemy krótkie rymowanki, wierszyki, ćwiczymy i uczestniczymy w zabawach ruchowych. Mamy też czas na zabawę i szaleństwo w ogrodzie przedszkolnym.

Jest fajnie, poznajemy się wzajemnie i staramy się być bardzo grzeczni i uśmiechnięci.

Zobaczcie jak spędzamy czas w przedszkolu